Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal tedavisi, çürük, iltihap ya da travma gibi nedenlerle pulpası hasar görmüş dişleri kurtarmak için kullanılan ve diş köküne uygulanan bir tedavidir. Bu tedavi ile çürüme ya da iltihaba neden olan mikroorganizmalar ve diş pulpası özel aletler ile temizlenir ve diş tekrar fonksiyonel hale getirilir. Başarılı bir kanal tedavisi ile enfekte diş kurtarılır ve daha uzun yıllar kullanılması sağlanır. Kanal tedavisinde diş pulpasında bulunan iltihaplı damar ve sinir dokusu çıkarılarak yerine dolgu maddesi yerleştirilir. Bu işlem ile diş kökünde bulunan damar ve sinirlerin geçtiği kanal kapatılır. Kanal tedavisi yapılmış diş artık ağrıya duyarlı değildir.

Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Gerekli?

Kök Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kök kanal tedavisi, deneyime sahip bir profesyonel olan Dr. Samed ile daha kolay. Korkutucu bir ünü olmasına rağmen, kök kanal tedavisi aslında oldukça ağrısızdır gerçek rahatsızlık kaynağı ilk başta çürümüş bir pulpa sahibi olmaktır.
Proses, dişin ve çevresinin uyuşmasını sağlamak için lokal anestezi verilmesiyle başlar. Dr. Samed, dikkatle hasar görmüş pulpayı, çürümüş sinir dokusunu ve dişten gelen kalıntıları ustaca çıkarır. Ardından, tedavi edilen bölgeye koruyucu bir mühür uygulanır ve pulpun çürümesi nedeniyle zarar görmüş olabilecek dişin iç duvarları ve kök yapısını korur. Bu adımdan sonra dişin içinde kalan kanal doldurulur ve her şeyi güvenli bir şekilde kapatmak için üstüne bir taç yerleştirilir. Doğru bir şekilde uygulandığında, kök kanal tedavisi çürümeyi ve oluşabilecek herhangi bir enfeksiyonu ortadan kaldırır. Sonuç olarak, tedavi edilen diş, sağlığını kazanır ve ağrısız kalır.

İletişime Geçin

 Meşrutiyet Mahallesi Halaskargazi Caddesi Konak Apartmanı No 130 Kat 2 Daire 2, 34363 Şişli/İstanbul, Türkiye

Genel Diş