Temizlik ve Muayene

Sağlıklı dişler, genel sağlığımız için çok önemlidir. Dişlerimizi düzenli olarak temizlemek ve bakım yapmak, çürüklerin, diş eti problemlerinin ve diğer oral sorunların önlenmesine yardımcı olur. Bu web sayfasında, diş temizliği ile ilgili önemli bilgileri ve  bembeyaz dişlere sahip olmanızı sağlayacak bazı önemli ipuçları bulacaksınız.

Bembeyaz Bir Gülümseme İçin Diş Temizliği Rehberi

Her rutin klinik ziyareti sırasında, önemli bir unsur, deneyimli diş hekimi tarafından uygulanan özenli ve kapsamlı bir temizliktir. Plak ve diğer birikintileri dikkatle çıkaracaklar ve ağzınızın en zorlu bölgelerine ulaşacaklardır. Ardından dişlerinizi nazikçe parlatıp diş ipi geçirecekler, böylece ağzınız temizlenirken dişleriniz de parlayacaktır.

Daha sonra diş hekiminiz, röntgenlerinizi inceleyecek ve ağzınızdaki her dişi titizlikle kontrol edecektir. Amacı, erken aşama çürükler veya diğer sorun belirtileri gibi potansiyel endişeleri tespit etmek ve bunların daha büyük sorunlara dönüşmesini önlemek için hızlı bir şekilde önlem alınabilir hale getirmektir.

Dijital Düşük Doz Röntgenleri Kullanıyoruz

Muayene sürecimizin bir parçası olarak, ağzınızın röntgenlerini düzenli olarak çekiyoruz ve bu, personelimize dişleriniz ve çene kemiğiniz hakkında daha detaylı bir değerlendirme sağlıyor. Bu röntgenler, gözle görünmeyen gizli sorunları tespit etmemize olanak tanır, bu sorunlar arasında sıkışmış dişler, dişler arası çürüme veya diğer tanımlaması zor apseler bulunabilir.
Doktor Samed diş kliniğimizde, diş temizlikleri sırasında dijital düşük doz röntgenleri tercih ediyoruz. Bu gelişmiş teknoloji, tüm alt yüzünüzün kapsamlı bir görünümünü hızlı ve güvenli bir şekilde elde etmemize olanak tanır. Diş hekimlerimize kemik yapınız, çene hattınız ve dişleriniz hakkında değerli bilgiler sunar. Ayrıca dijital taramaları saklarız, böylece bilgisayar üzerinden ağzınızı farklı açılardan inceleyebiliriz.

Önleyici Bakım

Hastalarımızın ziyaretlerini gerçekten takdir ediyoruz, ancak onları sadece altı ayda bir planlanmış temizlikleri veya isteğe bağlı kozmetik diş tedavileri sırasında görmeyi tercih ediyoruz. Düzenli altı aylık temizlik programını sürdürmek, neredeyse tüm ağız sağlığı sorunlarını hızlı bir şekilde tespit etmemize ve tedavi etmemize olanak tanır. Temizliklerimiz diş çürüklerini etkili bir şekilde önlerken, muayenelerimiz çürümenin veya çürüklerin ciddi sorunlara dönüşmeden önce erken belirtilerini titizlikle tespit eder.
Diş hekimine gitmek korkutucu olabilir, ancak sedasyon diş hekimliği seçeneğinin bulunması, rutin temizliği atlamak için hiçbir neden olmadığı anlamına gelir. Bu, gelecekteki ağız sağlığınızın içtenlikle takdir edeceği bir karardır!

Sağlık ve Muayene Hizmetlerimiz

Sağlığınız bizim önceliğimizdir. Hekimlerimiz profesyonel sağlık hizmetlerini sizinle buluşturmayı amaçlar. Uzman sağlık ekibimiz, sizin ve ailenizin sağlığını koruma ve iyileştirme konusundaki ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradadır.

Uzman doktorlarımızın randevu ve muayene hizmetlerine kolayca erişebilirsiniz. Size uygun bir zamanı planlayabilir ve muayene sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sağlık sorunlarınıza yönelik kişiselleştirilmiş çözümler sunmak için, son teknoloji teşhis araçları ve en güncel tıbbi bilgileri kullanıyoruz. Sağlık geçmişiniz güvende ve gizli tutulurken, size en iyi sağlık sonuçlarını sağlama taahhüdünde bulunuyoruz.

İletişime Geçin

 Meşrutiyet Mahallesi Halaskargazi Caddesi Konak Apartmanı No 130 Kat 2 Daire 2, 34363 Şişli/İstanbul, Türkiye

Genel Diş Hekimliği

Randevu İçin Hazır Mısınız?